Strona Króla Sinusa - strona główna
ZABAWY Z KRÓLIKIEM


Koniec z nudą! Koniec z ciągłym spaniem po kątach!
Proponujemy parę sprawdzonych sposobów na urozmaicenie króliczego życia:

Mizianie

Jedną z zabaw, a raczej codziennych obowiązków jest głaskanie królika. Aby zwierzak prawidłowo się rozwijał, potrzebuje kontaktu z opiekunem. Niektóre króliki bywają do tego stopnia bezczelne, że potrafią władować się człowiekowi na kolana i trącając pyszczkiem domagają się należnej im porcji pieszczot. Biada właścicielowi, który ulegnie natrętnemu królikowi - stanie się "maszynką do głaskania królika" i będzie męczony przez to stworzenie do końca życia.

Zabawa kulą-smakulą

Kula-smakula to zdecydowanie najlepsza zabawka dla królika. Nie dość, że musi sobie sam "wyturlać" granulat, to jeszcze spala przy tym nadmiar kalorii i zażywa minimum ruchu. Dodatkową zaletę stanowi możliwość karmienia królika wyłącznie za pomocą kuli - wkładając do niej trzy standardowe dzienne posiłki, a także pokrojone w kostkę warzywa czy owoce.

Gryzienie wszystkiego

Nieuniknione przy trzymaniu królika są pogryzione dywany, porozrywane tapety etc. Dlatego też można spróbować podrzucić królikowi przedmiot, którego destrukcja nie będzie dla nas problemem (np. pudło tekturowe czy gałązka). Niestety niektóre zwierzęta nie dają się nabrać na taki podstęp i w dalszym ciągu dewastują mieszkanie.

Kopanie oraz kicanie na świeżym powietrzu

Urozmaicona wersja kopania w dywanie. Powoduje ubłocenie futra, ale także sprawia dużo radości. Raz na jakiś czas, można się poświęcić. Ponadto, podczas wypadów w plener, króliczy organizm wytwarza wit. D oraz dotlenia się (podobnie jak właściciel) :)

Polowanie

Polowanie to zabawa, która interesuje tylko niektóre króliki, te o bardziej agresywnej naturze. Aby sprawdzić, czy królik ma predyspozycje do tego typu zabaw, należy zamachać mu przed pyszczkiem (w odległości ok. 30 cm od królika) dowolnym przedmiotem (np. grubą liną do zabawy z psami, łopatką do kuwetki, maskotką). Jeśli zwierz stuli uszy i skoczy w naszą stronę - możemy być pewni, że polowanie "to coś co nasz królik lubi najbardziej" ;)

Walka o jedzenie

Czyli niepodawanie jedzenia "na tacy". Zwierzak musi się trochę namęczyć, by dostać smakołyk, np. wydłubać z zaciśniętej pięści czy wyciągnąć z pudełka. Dodaje trochę kolorytu szaremu życiu królika ;)

Zalecanie się

Podobnie jak w "polowaniu", to królik decyduje czy chce się bawić. Posiadający dorastające króliki pewnie znają to uczucie, kiedy królik kręci ósemki czy kółka naokoło stojącego, a także podgryza spodnie. Niektóre zwierzaki mają skłonności do posuwania się dalej (:P), ale najdalej na kicaniu zabawa powinna się skończyć - inaczej można mieć problemy w przyszłości :P (vide Kapiszon i historia Kapiego ;P)

"Piłka" na sznurku

Zabawa interaktywna polegająca na uproszczonym aportowaniu (mamy sznurek ;-) . "Piłkę" łatwo wykonać np. wypychając watą malutką niemowlęcą skarpetkę i zawiązując ją sznurkiem. Druga wersja zabawy to kręcenie sznurkiem z góry (królik skacze na "piłeczkę").

"Zośka"

Wymagająca więcej wysiłku opcja zabawy "Piłka na sznurku". Rzucamy zośkę w bliskiej odległości od królika, którą on teoretycznie powinien nam odrzucić. Przy odrobinie dobrej woli zająca, da się bawić. Uwaga: Szmacianą kulkę należy zabrać, gdy królik zaczyna ją gryzć (może zjeść wypełnienie).

CDN. :)
Bawiącego się Sinusa można obejrzeć na :: filmikach ::

GALERIE SINUSA
Galerie 2002
Galerie 2003
Galerie 2004
Galerie 2005
Galerie 2006
Kubuś + Sinus

Akcesoria
Zabawy
Sztuczki
Drapieżnik

"Kup mi królika!"
"Duże też jest piękne!"

My na forum
My w Internecie
PYZA + Sinus
KUBUŚ + Sinus
Sinus humorystyczny

Działka
Pole

Tapety
Filmy
Screeny z filmików
Twórczość graficzna

Wystawa królików 2003
Wystawa królików 2004
Wystawa królików 2005
Test urodzinowy 2003
Album Urodzinowy 2004

Strona główna
O stronie
Linki
Strona Króla Sinusa, © by Smocza 2003-2004